Zasłona prysznicowa – kiedy się sprawdza najlepiej?

Zasłona prysznicowa idealnie sprawdza się szczególnie w małych pomieszczeniach, gdzie ilość miejsca jest znacznie ograniczona. Można nią świetnie oddzielić brodzik oraz wannę, by stworzyć bardziej intymną i kosmetyczną atmosferę. Czy taki element jednak dopasuje się do każdej łazienki?

Zasłona prysznicowa w nowoczesnej wersji

Zasłonki prysznicowe, które teraz można znaleźć w sklepach bardzo różnią się od tych modeli, które można było spotkać jeszcze kilkanaście lat temu w wielu marketach. Obecny asortyment jest bardzo designerski i modny. Kotara prysznicowa w kwiaty, w motywy zwierzęce lub we wzory geometryczne to zdecydowanie hit ostatnich miesięcy.

Praktyczny dodatek

Kotara prysznicowa doda każdej łazience ciepło i przytulnego klimatu. Oprócz tego, że jest niezastąpiona podczas kąpieli, doskonale ozdabia również miejsce, w którym się znajduje. Ogromnym plusem takiej kotary jest to, że jest wykonana z mocnych, stabilnych materiałów, które szybko się czyści i łatwo można spłukać z nich wodę.

Ile kosztują zasłonki prysznicowe?

W większości sklepów zasłonki prysznicowe można dostać w bardzo korzystnych cenach. W zależności od producenta, konkretnego modelu, wzoru oraz wymiarów kupi się je w granicach od około 50 zł do 150 zł. Na początek jednak warto zainwestować w prosty, jednolity model, by sprawdzić, czy aby na pewno użytkownicy będą z niej zadowoleni. Nie każdy bowiem czuje się dobrze, gdy jego łazienkę ozdabia materiał, który różnie się układa i który po jakimś czasie trzeba jednak wymienić na nowy.

Czy warto nabyć taką kotarę? Zdecydowanie tak. Szczególnie gdy posiada się bardzo małe łazienki a w nich niestandardowe brodziki i wanny, do których ciężko dobrać kabiny prysznicowe lub inne oddzielające elementy, które będą wyglądać modnie i doskonale dopasują się do wnętrza.