fuga-epoksydowa-plus-Antracytowy

Wady i zalety fugi epoksydowej

Ostatnimi czasy coraz popularniejsza w domowym budownictwie staje się fuga epoksydowa, która jeszcze do niedawna była wykorzystywana jedynie w pomieszczeniach przemysłowych i sanitarnych. Czym się taka fuga charakteryzuje oraz jakie są jej konkretnie wady, oraz zalety? Czy faktycznie warto się nią zainteresować i zastosować w swoim własnym domu lub mieszkaniu?

Zalety fugi epoksydowej

Fuga-epoksydowa-plus-Antracytowy

Z racji tego, że najważniejsze cechy fugi epoksydowej to nienasiąkliwość oraz duża gładkość, do tej pory powszechnie były wykorzystywane w różnego rodzaju pomieszczeniach użyteczności publicznej, takich jak kuchniach restauracyjnych, na basenach czy też w laboratoriach, a nawet szpitalach. Jak się jednak okazuje, są to również fugi bardzo mocne i nienarażone w tak dużym stopniu na zniszczenie, a to cecha jest niezwykle atrakcyjna dla zwykłego inwestora szukającego fugi do swojego domu.
Tradycyjna, cementowa fuga dość szybko po jej położeniu zaczyna się intensywnie kruszyć, a następnie odpadać. W przypadku fugi epoksydowej takie zjawisko nie występuje, co oznacza, że jest ona od niej o wiele mocniejsza i trwalsza. Gdzie jednak konkretnie może być wykorzystywana w domu? Oczywiście można ich używać w łazience i pomieszczeniach sanitarnych tak jak zwykłe fugi cementowane. Dzięki jednak o wiele większej odporności na wilgoć mogą być również użyte w miejscach, w których obecna jest znacznie większa ilość wilgoci, czyli np. w kotłowniach, czy też garażach.

Fuga epoksydowa cena

Jaka jest natomiast wada takiej epoksydowej fugi? Co powoduje, że nie jest ona tak popularna i powszechnie stosowana? Problemem, jak łatwo się domyślić jest oczywiście cena takiej fugi. W zależności od tego, jakie opakowanie się wybierze, może ona kosztować albo 80 złotych za wersje 2-kilogramową, albo tez 170 zł za model 5 kilogramów.