Ubranie robocze z jakiego materiału warto wybrać?

Ubranie robocze z jakiego materiału warto wybrać?

Należy mieć świadomość, że obecnie na rynku dostępne są ubrania robocze z różnych materiałów. Producenci oczywiście wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i chcą spełnić ich wymagania. Na produkty z jakiego materiału warto się zatem zdecydować?

Ubranie robocze z bawełny

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bawełna jest naturalnym włóknem, które doskonale przepuszcza powietrze. Ponadto lekkość omawianego materiału, a także zdolność do oddychania powodują, że ubranie z tego materiału doskonale zda egzamin zarówno w suchych, jak i ciepłych środowiskach. Godny uwagi jest jednak fakt, że ubranie robocze z bawełny nie sprawdzi się w miejscach wilgotnych. Nie jest również rekomendowane zaopatrzenie pracownika w odzież z tego materiału, gdy będzie on musiał wykonywać zadania przy zmiennych warunkach atmosferycznych.

Ubranie robocze z poliestru

Warto wiedzieć, że poliester jest to włókno syntetyczne, które jest nie tylko niezwykle łatwe w pielęgnacji, ale również cechuje się ogromną wytrzymałością. Godny uwagi jest fakt, że bardzo podobnymi właściwościami będzie charakteryzował się poliamid. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że odzież wykonania z poliestru będzie odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy kontakt z czynnikami materialnymi.

Ubranie robocze z poliestru

Ubrania robocze z elastanu

Należy mieć świadomość, że wspomniany elastan jest włóknem nie tylko bardziej rozciągliwym, ale również sprężystym. Nie można również zapomnieć, że jest w stanie zachować właściwą miękkość. W ten prosty sposób pracownik będzie mógł bez żadnego problemu wykonywać swobodne ruchy. Polecane produkty: https://www.bhp-gabi.pl/k191,odziez-robocza-ubrania-robocze.html