Projekty domów szkieletowych – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Projekty domów szkieletowych – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Projekt domu szkieletowego to coś, na co zapewne natknęła się każda osoba, która planowała, bądź planuje budowę własnego domu. Dlaczego warto zainteresować się takim rozwiązaniem? Jak się okazuje, powodów jest kilka. Drewniane domy tego typu są tańsze w budowie, czas budowy jest krótszy, a możliwości konstrukcyjne, jakie daje ta technologia, są ogromne.

Ile kosztuje wybudowanie drewnianego domu szkieletowego?

Drewniane domy szkieletowe są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej inwestorów. Jednym z czynników, które są za to odpowiedzialne, jest niewątpliwie niższa cena takiego rozwiązania. Konkretne kwoty zależą oczywiście od materiałów, na które decydujemy się przy wykonaniu domu. Należy wiedzieć, że różnice w ich cenach mogą być znaczne. Bardzo wysokiej jakości, odpowiednio sezonowane drewno to materiał, który pozwoli wybudować dom, który przetrwa więcej, niż długość życia jednego pokolenia. Taki materiał jest jednak dość drogi, a budowa domu z jego udziałem kosztuje w praktyce tyle, co postawienie domu całkowicie murowanego. Można również wykorzystać drewno nieco niższej klasy, albo nawet materiały z odzysku, dzięki czemu możliwe jest znaczne obniżenie kosztów. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że same projekty domów szkieletowych nie różnią się w cenie od projektów budynków innego typu.

Ile kosztuje wybudowanie drewnianego domu szkieletowego?

Jak długo trwa budowa domu szkieletowego?

W przypadku, kiedy budynek (oczywiście oprócz fundamentów) w całości wykonany jest z drewna, to nie ma konieczności czekania na dojrzenie, czy wyschnięcie betonu. Nadziemne części stawia się więc bardzo szybko, a czas powstania domu zależny jest przede wszystkim od umiejętności ekipy budowlanej. W praktyce domy takie powstają częściej w mniej niż rok.

Możliwości, jakie daje ta technologia

Konstrukcja szkieletowa jest bardzo lekka i pozwala na osiągnięcie dużej złożoności bryły budynku, przy czym nie zwiększa to znacznie kosztów budowy. Warto mieć to na uwadze, jeżeli myślimy o wybudowaniu domu o skomplikowanej bryle. Drewno może okazać się tu idealnym materiałem do naszych celów.

Projekty domów szkieletowych – dlaczego warto się nimi zainteresować?