Precyzyjne gwintowanie

Poszukujesz sprzętu, który pozwoli Ci na wygodne i niezwykle precyzyjne gwintowanie? W takim razie musisz wyposażyć się w wysokiej jakości gwintownik wykonany z wytrzymałego tworzywa i posiadający odpowiedni kąt nacięcia.

gwintownikProducentem wysokiej jakości narzędzi do gwintowania jest marka ALPEN. To właśnie spod skrzydeł tego producenta wyszedł gwintownik maszynowy M6. Został on wykonany ze stali kobaltowej HSS – Co charakteryzującej się dużą wytrzymałością. Narzędzie to ułatwia precyzyjne i równomierne nacinanie gwintów dzięki odpowiedniemu kątowi nacięcia na powierzchni bocznej. Wynosi on 35 stopni i stanowi duże ułatwienie podczas pracy z gwintownikiem.

Gwintownik maszynowy M6 może być wykorzystywano do pracy na stalach zwykłych, stopowych, kwasoodpornych, a także nierdzewnych. Dzięki wysokiej jakości tworzywu użytemu do jego wykonania jest on naprawdę uniwersalny. Otwór wywiercony pod gwintownik powinien mieć średnicę 5mm. Całkowita długość gwintownika wynosi 80mm, a długość części roboczej to 10mm. Narzędzie charakteryzuje kąt zarysu gwintu u mierze 60 stopni.

Gwintownik przeznaczony jest zarówno do prac amatorskich, jak i profesjonalnych. Niewielki rozmiar i waga sprawiają, że bez problemu można zabrać go ze sobą w każde miejsce. Wysoka jakość wykonania zapewnia długoletnie użytkowanie narzędzia. Produkty firmy ALPEN zyskały uznanie właśnie ze względu na niezwykłą trwałość oraz bardzo korzystny stosunek ceny do jakości.

Dodaj komentarz