Popularne projekty domów parterowych do 120m2. Co wybierają inwestorzy?

Domy parterowe znów wracają do łask. Po długim okresie dominacji budynków piętrowych widać rosnące zainteresowanie domami parterowymi, w szczególności tymi o mniejszym metrażu do 120m2. Jakie projekty wybierane są najczęściej?

Przestronne i rozkładowe, bez kłopotliwych schodów, z łatwym dostępem do ogrodu, ale również tanie w budowie i utrzymaniu – domy parterowe mają wiele zalet. Inwestorzy chętnie wybierają obecnie projekty domów parterowych do 120m2, które mogą zaoferować 3-4 pokoje oraz 2 łazienki, a także dodatkowe przestrzenie zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Projekty domów parterowych z garażem

Garaż wpisany w bryłę budynku ma dużo zalet, dlatego taki dom parterowy 120m2 to najpopularniejszy projekt wśród inwestorów. Biura architektoniczne mogą zaoferować warianty z garażami na jeden oraz na dwa samochody.

Zalety domu z garażem:

  • łatwy dostęp do samochodu
  • niskie koszty realizacji
  • poprawa termoizolacji domu
  • oszczędność miejsca na działce
  • przestrzeń użytkowa nad garażem

Projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym
Bardzo często projekt domu parterowego do 120m2 kojarzy się z budynkiem o klasycznym, czterospadowym dachu. Jednak obecnie do wyboru jest także szeroka gama projektów posiadających dach dwuspadowy.

Dwuspadowe dachy na budynkach parterowych są tańsze w realizacji, więc to propozycja przeznaczona dla osób poszukujących dodatkowych oszczędności. Domy o takiej bryle mogą mieć także efektowny, nowoczesny wygląd.

Projekty domów parterowych z wiatą tarasową

Wyjście bezpośrednio z kuchni, salonu lub sypialni na przestronny taras? Z projektami domów parterowych to możliwe! Wiele z nich obejmuje wiatę tarasową, która daje komfortowy wypoczynek w trakcie ciepłych dni.

Te, a także inne projekty parterowych domów jednorodzinnych można kupować również jako gotowe – dostępne od ręki.