Oryginalna gładź polimerowa do nakładania wałkiem

Kładzenie gładzi jak powszechnie wiadomo wymaga dużej precyzji, dzięki której będzie można ograniczyć pracochłonne szlifowanie. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa metoda nakładania gładzi wałkiem, dlatego też warto dowiedzieć się o niej nieco więcej.

Nakładanie wałkiem od a do z

Do nakładania wałkiem najlepiej nadaje się gładź polimerowa, dzięki której można wykonać jedną z najcieńszych warstw wykończeniowych. W dużej mierze to właśnie gładzie polimerowe umożliwiają gładkie wykończenie ścian. Olbrzymim atutem cienkiej warstwy gładzi polimerowej jest to, że nadaje się ona praktycznie pod każdą farbę. Szpachla polimerowa najczęściej nakładana jest jako warstwa o grubości 1-3 mm. Konkurencyjne gładzie gipsowe mogą być z kolei nakładane nawet do 10 mm.

Co warto wiedzieć?

Popularna gładź polimerowa może pochwalić się lepszą przyczepnością do podłoża oraz doskonałą elastycznością zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę tradycyjne gładzie gipsowe. Do największych zalet należy zaliczyć również dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i na wilgoć, która w wielu pomieszczeniach jest bardzo dużym problemem. Wysokiej jakości szpachla polimerowa bez żadnego większego problemu może być stosowana w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza. Mowa tutaj przede wszystkim o łazienkach, kuchniach i pralniach.

Szerokie zastosowanie

Oryginalne gładzie polimerowe identycznie jak gładzie gipsowe doskonale nadają się do prac wykończeniowych i remontowych. Dzięki drobniejszemu uziarnieniu można uzyskać zdecydowanie gładszą powierzchnię. Większość renomowanych producentów podaje gładzie polimerowe (https://budujmy.eu/pl/menu/gladzie-polimerowe-951.html) w postaci suchej mieszanki, którą rozrabia się oczywiście z wodą. Plastyczna masa nanoszona jest na ściany za pomocą zwykłej pacy. Coraz częściej stosuje się także natrysk agregatem do nakładania gładzi.