Jakie wiertło do betonu?

Beton jest materiałem bardzo twardym i gęstym, dlatego wywiercenie w otworu nie zawsze będzie przebiegać bezproblemowo. Dlatego do pracy z tak wymagającym materiałem należy dobrać nie tylko odpowiedni sprzęt, ale również specjalistyczne wiertła.

Dlaczego beton sprawia trudności?

Beton należy do najtwardszych oraz najbardziej odpornych materiałów konstrukcyjnych, zarówno w starym, jak i w nowym budownictwie. Większość elementów konstrukcyjnych wykonuje się z betonu zbrojonego, umieszczając pręty najczęściej blisko powierzchni. Dlatego wiertło do betonu powinno być niezwykle solidne i wytrzymałe.

Wiertło do betonu – wiertło widiowe

Bardzo istotne jest, aby zakupić wiertarkę udarową, jeśli pracę mają być związane z tak wymagającym materiałem, jakim jest beton. Ponadto bardzo ważne są również odpowiednie wiertła, które nie ułamią się i nie zaklinują w materiale. Obecnie na rynku bardzo popularne są wiertła widiowe, których ostrza są najczęściej wykonane z węglików spiekanych i mają największy stopień twardości porównywalny z diamentem. Są one niezwykle wytrzymałe i bardzo ułatwiają pracę. Ponadto niektóre modele są dodatkowo wyposażone w skośne fragmenty na końcówce, które zmniejszają ryzyko zakleszczenia w przypadku natrafienia na zbrojenie, jak również zapobiegają się ślizganiu na gładkiej powierzchni. Podobnie jak w przypadku innych wierteł odpowiednia, spiralna budowa zwiększa stabilność pracy i zapobiega przełamaniu wiertła.

Leave a Reply