buty ochronne

Jakie są zalety butów roboczych?

Bezpieczeństwo w pracy jest zawsze priorytetem. Jednym z elementów wyposażenia pracownika są buty robocze, które mają ułatwiać pracę i dawać mu poczucie bezpieczeństwa. Nie od dziś wiadomo, że zakłady pracy muszą wspierać swoich ludzi w odpowiednim i rzetelnym wykonywaniu pracy. Każde przedsiębiorstwo posiada swojego instruktora BHP, który dba o dokładne i bezpieczne wykonywanie obowiązków. Postanowiliśmy sprawdzić jakie są zalety obuwia roboczego i co musi je charakteryzować. Zapraszamy do naszego artykułu!

Poczucie bezpieczeństwa

buty ochronne

Nie da się ukryć, że buty szczególnie w miejscach pracy, które charakteryzują dużym niebezpieczeństwem dają duże poczucie bezpieczeństwa. Buty robocze powinny mieć kapę, która ochroni stopę przed upadkiem ciężkiego przedmiotu. W takich zakładach zdarzają się sytuacje, w których to z różnych powodów przytrafiają się pewne kontuzje. Takie buty chronią stopę i powodują, że pracownicy nie muszą co chwilę odwiedzać lekarzy, w razie pojawienia się takiej sytuacji. Trzeba pamiętać, że nie zawsze dochodzi do takich wypadków, ale sama świadomość posiadania takiego obuwia poprawia komfort psychiczny pracownika. Szeroki wybór butów ochronnych można znaleźć w sklepie BHP-Gabi.pl

Odpowiednia wentylacja

Ciepłe dni w zakładach pracy nigdy nie należą do najłatwiejszych. Nie dość, że na zewnątrz temperatura jest wysoka, to również w środku pomieszczenia jest bardzo gorąco. Dobre buty ochronne posiadają również możliwość wentylacji, dzięki czemu pracownik, ściągając obuwie nie ma poczucia przykrego zapachu stóp i nie rozwijają się w nich jakiekolwiek drobnoustroje.