Jaką wiertarko wkrętarkę wybrać – akumulatorową czy sieciową?

Wybór odpowiedniej wiertarko wkrętarki nie jest prosty, ponieważ pod uwagę trzeba wziąć wiele parametrów. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim trzeba rozważyć wybór rodzaju zasilania urządzenia –na rynku dostępne są wkrętarki akumulatorowe i sieciowe. Każdy typ ma swoje wady i zalety, dlatego nie da się jednoznacznie powiedzieć, który jest lepszy.

Osobom, które majsterkują okazjonalnie, można polecić model akumulatorowy. Taka wiertarko wkrętarka ma może mniejszą skuteczność, za to jest zdecydowanie łatwiejsza w obsłudze i lżejsza. Ogromnym plusem jest możliwość korzystania z niej w różnych miejscach, także tych bez dostępu do prądu. Bez problemu można używać jej na drabinie, w piwnicy, na dworze czy w wielu trudno dostępnych miejscach. Urządzenie może być z powodzeniem stosowane jako wkrętarka ułatwiając wkręcanie i usuwanie śrub. Wadą wiertarko wkrętarek akumulatorowych jest konieczność kontrolowania poziomu naładowania baterii  oraz słabsza moc – niektóre modele nie są w stanie przewiercić betonu.

Wiertarko wkrętarki sieciowe mają zdecydowanie wyższy moment obrotowy, co zwiększa komfort pracy i gwarantuje większe możliwości niż w przypadku modeli akumulatorowych. Wiertarki tego typu są zawsze gotowe do pracy, a użytkownik nie musi pamiętać o ładowaniu baterii. Niedogodnością jest oczywiście konieczność stałej łączności z siecią zasilania, co utrudnia lub nawet uniemożliwia korzystanie z urządzenia w trudnodostępnych miejscach.

Dodaj komentarz