Jak wybrać ciepły szlafrok na zimę?

Co założyć wieczorem na piżamę albo jak osłonić się przed chłodem w mroźny, zimowy poranek? W tej roli idealnie sprawdzi się ciepły szlafrok damski. Posłuży po kąpieli i w ciągu dnia. Zapewni ciepło i komfort. W ciekawym kolorze czy wzorze skutecznie poprawi humor. Jak wybrać odpowiedni na chłodną część roku?

Na co zwracać uwagę, wybierając szlafrok damski gruby?

Wybór odpowiedniego szlafroka to wbrew pozorom nie tak banalna sprawa. Choć asortyment w sklepach jest duży, to nie wszystkie okrycia nadają się na zimę i nie wszystkie są wygodne.

Jeśli chodzi o komfort, najważniejszymi wyznacznikami są krój oraz materiał. Szlafrok, jeśli ma gwarantować swobodę, musi być dość luźny, nie powinien krępować ruchów, może być zawiązywany w pasie lub z guziczkami czy zamkiem. Jeśli chodzi o materiał, preferowane są miękkie, naturalne tkaniny przyjemne dla skóry. Szlafroki damskie na zimę najczęściej szyte są grubej bawełny, z delikatnej flaneli czy frotte, które świetnie chłonie wodę, a przez to sprawdza się przy szlafrokach po kąpieli.

Wybierając ciepły szlafrok damski, warto zwrócić uwagę także na styl – im ładniejszy będzie, tym lepiej będzie się go nosić. Takie miękkie, ogrzewające okrycie w ciekawym kolorze czy wzorze skutecznie poprawi nastrój w chłodne, zimowe dni.

Gdzie kupić szlafrok damski ciepły?

Poszukując idealnego na zimę szlafroka z grubej bawełny czy frotte, najlepiej wybrać się do dobrze wyposażonego sklepu z działem odzieży nocnej dla kobiet – więcej. Spory wybór ładnych i wygodnych, a przy tym ciepłych szlafroków można znaleźć takie w sklepach internetowych.
Najważniejsze to podczas zakupu zwracać uwagę na jakość materiału i wykończenia. Szlafrok powinien ładnie się prezentować, być miękki, wygodny, mieć dobrze dopasowany do sylwetki krój, by nie ograniczał swobody. Wtedy dobrze się sprawdzi w swojej roli.