lampy podłogowe

Jak dobrać lampę podłogową?

Odpowiednie oświetlenie to podstawa każdego domu. To właśnie dzięki niemu można należycie zaprezentować wnętrze o każdej porze dnia i nocy. Pełni ono również zadanie czysto funkcjonalne, gdyż pozwala na pracę w godzinach, gdy światło naturalne nie dochodzi w wystarczającej ilości. Lampy podłogowe to opcja, która od wielu lat wpada i wypada z rąk mody, a w ostatnim czasie jest w jej ścisłym uścisku. Jak jednak dobrać lampę, aby należycie się prezentowała?

Jakie funkcje ma posiadać lampa?

lampy podłogowe

To pytanie, na które trzeba odpowiedzieć przed rozpoczęciem zakupów. Lampy podłogowe różnią się od siebie przeznaczeniem i funkcjonalnością. Jeśli mieszkanie jest już dobrze oświetlone, a lampa ma być tylko dodatkiem aranżacyjnym, warto postawić na coś, co najlepiej sprawdzi się wizualnie w danym pomieszczeniu. Na rynku można znaleźć lampy w stylu retro, skandynawskim bądź nawet produkowane na indywidualne zamówienie.

Jeśli jednak lampa ma za zadanie, dla przykładu, oświetlać pokój dziecka i w dzień i w nocy, warto byłoby, aby miała ona możliwość regulacji natężenia światła. Pozwoli to najmłodszym na zabawę, ale też bezpieczną, przespaną noc. 

Lampy podłogowe, można znaleźć na elampy.pl

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Najważniejsze jest przeznaczenie, które przekłada się na multum specyfikacji, bez których lampy podłogowe nie spełnią swojego zadania.

Co jest kluczowe?

  • Ilość i moc żarówek – jakość i siła oświetlenia jest kluczowa;
  • Styl – każdy ma inny gust i inne mieszkanie, co sprawia, że trzeba dobrać lampę pod te kryteria;
  • Funkcje dodatkowe – tutaj znajdzie się wszystko, co będzie potrzebne do specyficznych umiejscowień, jak na przykład w pokoju dziecka.