Jak dobierać głowice do kos i podkaszarek?

Nie w każdych warunkach jest możliwe używanie tradycyjnych kosiarek spalinowych na terenie ogródków, działek czy innych miejsc, gdzie koszenie trawy jest koniecznością. W takim wypadku warto korzystać z kos i podkaszarek z dobrze dobranymi głowicami.

glowica
Głowica żyłkowa

Głowica żyłkowa jest wygodnym rozwiązaniem w każdym miejscu, gdzie chcemy uzyskać sprzęt niewielkich rozmiarów, zdolny jednak do usunięcia trawy czy chwastów. Trzeba ją jednak odpowiednio dobrać.

Moc a żyłka

Podstawowym narzędziem tnącym w przypadku głowic żyłkowych jest właśnie wspomniana żyłka. To ona sprawia, że w połączeniu z odpowiednim napędem trawa czy chwasty są po prostu ścinane zupełnie. Oczywiście, należy pamiętać, że w przypadku podkaszarek oraz kos o mniejszej mocy wystarczy nam głowica dwużyłkowa, z cieńszymi żyłkami, podczas gdy przy większej mocy również żyłki muszą być trwalsze.

Montaż głowic

Zazwyczaj nowoczesne głowice są na tyle uniwersalne, że ich montaż przebiega bez większych problemów – łatwo i szybko. Może być przeprowadzany zarówno przy użyciu dołączonych do zestawu śrub, jak również tak, jak w przypadku głowic tnących.

Dodaj komentarz