Gdzie można zastosować gres techniczny?

Każdy z nas przywiązuje wielką uwagę do urządzenia takich pomieszczeń, jak salon czy sypialnia. Jednak nie oznacza to że pomieszczenia techniczne mamy traktować po macoszemu. Takie wykończenie powinno być trwałe, odporne na różnego typu uszkodzenia. Mimo to nie oznacza to, że musimy rezygnować z estetyki.

Jaki materiał wykończeniowy warto wybrać?

W takich pomieszczeniach doskonale sprawdzi się gres techniczny. Jest on odporny na temperatury ujemne. Dlatego możemy go użyć w garażu czy pomieszczeniach gospodarczych. Ale właściwie co oznacza pojęcie gres techniczny. Najprościej rzecz ujmując powstaje on w procesie sprasowania kamionki szlachetnej, a w następnej kolejności wypala się go w temperaturze około 1000 stopni. Gres techniczny jest nasiąkliwy, co oznacza że jest odporny na działanie wody.

Gres techniczny wybiera się w miejscach gdzie walory techniczne zostają zepchnięte na drugi plan. Gres techniczny barwiony jest w masie, co jest jego bardzo dużą zaletą. Gdy odpryśnie fragment płytki to nie będzie to zbyt widoczne. 

Gres techniczny ma też pewne wady. Jedną z nich jest  dość ograniczona paleta kolorystyczna. Kolejna wada to wysoka porowatość materiału, co powoduje wnikanie zanieczyszczeń w strukturę płytek.