Do czego nam wiertarka udarowa?

Wiertarki udarowej nie trzeba nikomu przedstawiać. To nieocenione narzędzie uratowało niejedną osobę wykańczającą mieszkanie, czy przeprowadzającą remont w domu. Wiercenie otworów w ścianach stałoby się niemożliwe gdyby nie funkcja udaru w wiertarkach.

Do jakich prac najczęściej sięga się po wiertarkę udarową?

Tania udarowa wiertarka pozwala wiercić otwory w wielu najtwardszych materiałach budowlanych jak cegła, pustaki, beton, ceramika i innych, z którymi nie radzi sobie zwykła wiertarka. Najczęściej sięga się po nią, kiedy trzeba zawiesić na ścianie szafki lub półki. Wówczas wywiercenie otworu powinno być tak głębokie, aby solidnie umocować w bezpieczny sposób ciężki mebel. Udarowa wiertarka sprawdzi się także podczas wiercenia otworów w płytkach ceramicznych w łazience czy w twardszych płytkach gresowych. Należy tylko pamiętać, aby wyłączyć udar wiercąc takie płytki na ich dekoracyjnych powierzchniach, gdyż w przeciwnym razie płytka może pęknąć. Udar można włączyć dopiero po wydarciu przez wiertło ozdobnej powierzchni płytek.

Jak widać bez wiertarek udarowych nie można byłoby przeprowadzić w domu wielu standardowych prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Stąd wiertarki udarowe uważane są przez wielu za najważniejsze elektronarzędzie w domu.

Dodaj komentarz