Czym kierować się podczas kupowania nawannowego parawanu?

Parawan nawannowy to hit ostatnich lat. Dzięki niemu możliwe jest wreszcie zakończenie sporu i rozwiązanie wszystkich wątpliwości co do tego, czy lepszym wyborem będzie wanna, czy też prysznic. Parawan prysznicowy umożliwia bowiem korzystanie z wanny w ten sam sposób, co z prysznica. Pytanie tylko brzmi, na jakie cechy takiego wynalazku powinno się zwracać uwagę podczas jego kupowania?

Ochrona łazienki przed wodą

Rzecz jasna najważniejszym czynnikiem, na który trzeba zwracać największą uwagę, jest to, jak skutecznie dany parawan ochroni łazienkę przed zachlapaniem. Może się bowiem okazać, że tak jak w przypadku parawanów harmonijkowych, ochrona ta jest na dość niskim poziomie, co powoduje, że, tak czy inaczej, łazienka po umyciu się pod prysznice zalana będzie w pewnym stopniu wodą. Co ani nie jest estetyczne, ani tym bardziej wygodne.

Łatwość montażu i ilość zajmowanego miejsca

Kolejną bardzo ważną sprawą podczas wybierania takiego parawanu, jest określenie tego, jak wiele dany model będzie zajmował miejsce, a co za tym idzie, jak dużą trudnością będzie jego montaż. Może się bowiem okazać, że wybierając zbyt duży i problematyczny model, stworzy się sobie niemały kłopot. Dobrym tego przykładem jest szyba do wanny, która, choć jest niezwykle skuteczna i zatrzymuje właściwie całą wodę, to jednak jest po pierwsze bardzo trudna w zamontowaniu na wannie, a po drugie zakrywa jej całą powierzchnię, co powoduje, że mocno ogranicza inne zalety typowe dla wanny.

Estetyka wykonania

Jak każdy inwestor doskonale wie, łazienka nie może być jedynie funkcjonalna i praktyczna. Musi cechować się również odpowiednim poziomem estetyki. I taki też musi być parawan (https://lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawanem-prysznicowym/parawany-nawannowe.html). Z jednej strony praktyczny i zapewniający wszystkie niezbędne zalety, a z drugiej strony ładnie wykonany, oraz dobrze komponujący się z pozostały w łazience elementami.