Czy warto zainwestować w dobry prysznic?

Mogłoby się wydawać, że inwestowanie w drogi prysznic, z mnóstwem funkcji i „bajerów” może być niepotrzebnym wydatkiem. W końcu bierzemy tam tylko kilkuminutową, szybką kąpiel. Jednak istnieją sposoby, dzięki którym te kilka minut mogą być relaksujące, wyciszające i bardzo przyjemne.

Natryski łazienkowe – jaki mamy wybór?

W sklepach budowlanych znajdziemy wiele typów, rodzajów i wykończeń. Jeśli mieszkają z nami dzieci, lub osoby starsze warto zaopatrzyć się w natrysk prysznicowy z baterią termostatyczną. Dzięki niej woda nie nagrzeje się bardziej niż do 38 stopni, co zapobiega ryzyku poparzenia się. Dodatkowo żadna część prysznica oprócz brodzika nie przyjmuje temperatury z wody i nie nagrzewa się.

Natrysk do kabiny prysznicowej może też mieć funkcję hydromasażu. Sama słuchawka może dysponować regulacją ciśnienia, dzięki czemu zmienia się strumień wody. W wielu modelach są też wbudowane dysze na wysokości pleców, pośladków i ud, które masują ciało. Funkcjonalnym gadżetem jest również deszczownica, która zapewnia delikatne oblanie ciała ciepłą wodą.

Ekologiczny prysznic

Już samo wybranie prysznica jest dobrym krokiem w stronę ekologicznego domu. Dzięki kabinie prysznicowej zamiast wanny oszczędzamy:

  • miejsce w łazience
  • wodę
  • energię na ogrzanie wody
  • zużywamy mniej produktów kosmetycznych.

Na rynku istnieją też modele, pozwalające na ograniczenie przepływu wody do 6,2 litra na minutę, a rączka natrysku pozwala zredukować przepływ wody funkcją ECO – do 1,5 litra na minutę. Na dodatek wcale nie zmniejsza to komfortu użytkowania.

Czyszczenie i konserwacja

Kabiny prysznicowe mogą niektórych przerażać pod względem sprzątania. Okazuje się to być prostsze niż się wydaje. Należy jednak pamiętać, że nie wolno tam stosować środków, które zawierają kwasy, alkohol, wybielacze. Może to bowiem prowadzić do brzydkiego zmatowienia powierzchni i mniej atrakcyjnego wyglądu kabiny.