Czy lampiony do salonu to modne dekoracje?

Aranżując modne wnętrza, wiele osób zastanawia się nad doborem ozdób i dekoracji. W tej kategorii odnaleźć można wiele atrakcyjnych produktów. Wśród nich pojawiają się świeczniki i lampiony do salonu. Tego typu akcesoria kojarzone są często z wyjątkowymi okazjami i czasem zimowych świąt. Warto jednak wiedzieć, że stanowią doskonałe rozwiązanie jako element codziennego wystroju. Jak dobierać lampiony, aby okazały się modnym dodatkiem do aranżacji?

Jak ozdabiać modne wnętrza?

Osoby poszukujące dekoracji do swoich salonów, powinny przede wszystkim wziąć pod uwagę spójność ich wyglądu z konwencją aranżacyjną. Wśród najmodniejszych aktualnie stylów pojawiają się:

  • glamour i vintage
  • styl boho i skandynawski
  • styl rustykalny.

Dopasowanie odpowiedniego świecznika do luksusowego salonu w stylu glamour nie powinno stanowić wyzwania. Doskonale sprawdzą się tutaj złote i srebrne akcesoria z błyszczącymi zdobieniami. Wspaniałym pomysłem będą szklane lampiony przypominające latarnie ze złotymi rantami. W salonie retro warto umieścić podobne modele z wykończeniem o czarnej barwie. Sprawdzą się tu również kolorowe, szklane świeczniki.

Jak dobierać akcesoria do pozostałych stylów?

Nietypowe zastosowanie lampionów dekoracyjnych

Wykorzystanie świeczników w innych konwencjach aranżacyjnych jest odrobinę mniej popularnym rozwiązaniem. Warto jednak wiedzieć, że stanowią one doskonałe dopełnienie przestrzeni skandynawskich. W tak aranżowanych salonach oraz pomieszczeniach boho i rustykalnych, zaleca się stawiać na dodatki z naturalnych surowców.

Doskonałym rozwiązaniem będą więc lampiony świeczniki wykonane z drewna, bambusa lub wikliny. Świeczniki do salonu boho to również wyjątkowe egzemplarze orientalne i z motywami przyrodniczymi. Dekoracje z tej kategorii dopasowane do wystroju z pewnością będą modnym rozwiązaniem.